Замерзання скла в автомобілі – що робити, щоб стікло не руйнувалося

Замерзання скла в автомобілі – що робити, щоб стекла не руйнувалися

При настанні холодної пори року автомобілісти стикаються з проблемою – замерзанням скла. Це завдає маси незручностей, потребує додаткового часу. Особливо з ранку, коли у машини, що простояла всю ніч на холоді, все шибки щільно заросли льодом. Ті, хто намагається заощадити свій час, необачно розпочинають рух, розчистивши невелике віконце, та створюють на дорозі аварійні ситуації.

Замерзання скла автомобіля – причина?

Коли замерзає скло в машині, головною причиною є підвищена вологість в салоні. При русі автомобіля, коли в салоні тепло, то й скла теплі. При непрацюючому двигуні та відключеній пічці температура швидко знижується, і рідина, присутня у вигляді пари, переходить в інший стан – осідає на остиглі шибки та кристалізується. Для запобігання виникненню підвищеної вологості в салоні автомобіля необхідно з'ясувати її причину, усунути та позбавити скла від замерзання.

Як знизити вологість повітря в салоні взимку?

Щоб мінімізувати ризик появи конденсату та зледеніння скла автомобіля, слід постаратися взимку знизити рівень вологості в салоні. Для цього потрібно виконувати прості рекомендації:

  1. Сідати в машину, тільки старанно струсивши сніг і краплі дощу з одягу та взуття.
  2. Користуватися вологонепроникними килимками (гумовими, силіконовими) – щоб легше було видалити вологу. Тканинні килимки, що швидко насочуються водою, краще залишити на літо.
  3. Після кожного миття машини добре просушувати салон.
  4. Контролювати справність системи опалення та вентиляції. При витоку речовин, що підвищують вологість, виникає неприємний «хімічний» запах.
  5. Лайфхак: якщо замерзає скло всередині машини – розмістити у салоні мішечки, наповнені сіллю або наповнювачем для котячих туалетів. У них буде концентруватися зайва рідина. Також можна під килимками розкласти газети – вони вбиратимуть зайву вологу.

Як запобігти замерзанню скла автомобіля під час нічної стоянки

У зимовий час кожен водій, що залишає своє авто на стоянці, зранку стикається з очікуваною проблемою – інею, а то й льодом на склі. І причина цього – не лише атмосферні явища та температура навколишнього середовища, а й стан машини. При високій вологості доведеться довго розморожувати шибки, застосовуючи різні методи. Для того, щоб запобігти замерзанню скла під час нічної стоянки автомобіля, можна скористатися одним із методів:

  1. Перед тим, як залишити машину на ніч, слід відкрити всі вікна і почекати. Температура врівноважується, конденсат не утворюватиметься.
  2. Також є варіант – відкривши всі вікна, включити ненадовго опалення на повну потужність – таким чином, максимально знизиться рівень вологи, адже саме через підвищену вологість замерзає лобове скло зсередини.
  3. Якщо є можливість не побоюватися крадіїв – можна залишити вікна злегка відчиненими. Температура салону зрівняється з температурою навколишнього середовища, льоду не буде.
  4. Запобігти обмерзанню можна використанням поліетиленових чохлів. Їх можна придбати чи зробити самостійно. Плівка не дає утворюватися інею. Якщо плівки немає – скористайтесь іншим матеріалом. Перед тим, як залишити автомобіль – врівноважте температуру повітря в салоні із зовнішньою температурою.

Деякі несправності, через які скло може замерзати

Несправності певних систем автомобіля можуть призводити до збільшення рівня вологості в салоні та, як наслідок – до зледеніння скла. Це може бути:

  1. Витік тосолу із системи опалення – при її розгерметизації. Слід негайно знайти місце витоку та виправити.
  2. Повітряні потоки, що неправильно функціонують, при невідповідному режимі вентиляції. Якщо рециркуляція працює, без зовнішнього режиму вентиляції, слід перевірити налаштування вентиляційної системи та відрегулювати їх.
  3. Злам кліматичної системи. Потрібен ремонт.

Чому замерзає скло під час руху автомобіля?

Якщо замерзає лобове скло та/або бічні (повністю або знизу) під час руху автомобіля – це може свідчити про такі проблеми:

  1. Несправність опалювальної системи: вона підтікає, створюючи підвищення рівня вологи.
  2. Злам кліматичної чи вентиляційної системи, внаслідок чого порушується циркуляція повітря. Вологе повітря не залишає салон, накопичуючи конденсат, який відразу осідає на склі.
  3. Також причиною служить використання вологовбирних матеріалів, які при надлишку вологи, що накопичилася, віддають її в повітря.

Можливі причини підвищеної вологості у салоні

Можливими причинами підвищеної вологості в салоні автомобіля є такі фактори:

  1. Мокра підлога. Волога потрапляє на підлогу з взуття та одягу пасажирів, особливо, якщо на вулиці сніг. У теплому салоні він тане, потім рідина випаровується, і потім, при охолодженні повітря, осідає на скло.
  2. Витік тосолу. Якщо система опалення розгерметизувалась, то може мати місце витік тосолу. Щоб це перевірити – слід доторкнутися до скла. Якщо на них присутні мікрочастинки тосолу – відчуватиметься липкість. Пари тосолу осідають на холодному склі прозорою плівкою.
  3. Несправність кондиціонера. При засміченні салонних фільтрів або закорковування вентиляційних ґрат системи кондиціювання порушується повітрообмін, через що підвищується вологість у салоні.
  4. Миття без належного просушування. Якщо часто мити автомобіль, але не робити ретельне просушування салону – вологість буде підвищеною.

Розморожування скла

Якщо виникла потреба розморозити скло, слід пам'ятати, що спроба очистити його скребком може призвести до появи мікротріщин, внаслідок чого скло будь-якої миті може тріснути – начебто без видимої причини. Також не рекомендується користуватися гарячою водою з аналогічних причин. Двірники одразу включати теж не можна. Найкраще підняти склоочисники під час стоянки, так вони не примерзатимуть до скла. Можна застосовувати такі способи:

  1. Скористайтеся спеціальною рідиною для розморожування скла (є у продажу). Після її впливу наледь легко забирається щіткою.
  2. Якщо під рукою такої рідини немає – можна приготувати сольовий розчин – розчинити у літрі води 2-3 столові ложки солі. Наносити розчин найпростіше розпилювачем.
  3. Можна вологу сіль помістити в тканину та акуратно протирати нею замерзлу поверхню. Для ефективності рекомендується додати кілька ложок гліцерину.
  4. Якщо й такої можливості немає – слід увімкнути обдування лобового скла, кондиціонер, вийти з машини та почекати.
  5. Допоможе технічний спирт 90%. Якщо його розпорошити на замерзлу поверхню – лід перетворюється на «кашку», прибрати яку зовсім не складно.

Чим обробити вікна у машині, щоб не замерзали?

Є чудові способи, що виручають у будь-яких умовах.

  1. Необхідно зробити розчин зі спирту (10 частин) та гліцерину (1 частина). Протерти шибки.
  2. Також допоможе розчин з оцту (3 частини) та води (1 частина).
  3. Обробити спеціальною незамерзайкою із силіконовими добавками – наноситься на сухе скло. Утворюється захисна плівка. Такого покриття вистачить на тиждень чи навіть більше.
Корисні статті

5 правил тонування автомобільного скла. Не нехтуйте, щоб не довелось переробляти!

«Ми заклали у філософію компанії «Анна» важливі цінності і це поза конкуренцією»

Тріснуло скло в автомобілі?  В  жвавому ритмі життя, часу на вирішення проблеми зовсім не багато. Хтось розпитує знайомих, які мали схожу проблему, про місце ремонту і його оцінку.  Дехто навмання знаходить в інтернеті адреси майстерень,...

Атермальна плівка для авто

Зміст: 1) Що таке атермальне тонування для авто 2) Плюси та мінуси атермальної плівки 3) Які види бувають 4) Як клеїти прозору плівку 5) Етапи тонування скла Поряд із традиційним тонуванням популярними серед українських автомобілістів...