м. Львів, вул Стрийська 338
Пн-Пт 9:00-18:00; Сб 9:00-14:00

Яке тонування скла дозволено для автомобіля

Яке тонування скла дозволено: переваги та недоліки

Екстер'єр автомобіля якнайкраще допомагає продемонструвати характер та статус власника. Тонування – дуже простий, швидкий та ефективний спосіб покращити зовнішній вигляд машини, але тільки за певних умов:

 • потрібно орієнтуватися, перш за все, на існуючі норми тонування скла авто;
 • варто використовувати лише якісні матеріали, в ідеалі – європейські чи американські плівки;
 • роботу мають виконувати справжні професіонали, які знають усі тонкощі та зможуть зробити все якісно та оперативно.

Щодо тонування в автомобілістів є різні думки. Комусь здається, що після такої трансформації підвищується ризик потрапляння в ДТП та гарантована підвищена увага з боку поліції, а інші, навпаки, бачать у цьому безліч переваг, починаючи від поліпшення естетики, закінчуючи зниженням ризику пошкодження поверхні. Розберемося у всіх нюансах та розповімо, які правила зараз діють, щоб вдалося прийняти виважене рішення щодо доцільності зміни властивостей вікон.

Які норми тонування скла в автомобілі?

Майже одразу після появи технологій, що дозволяють регулювати колір, світлопроникні та відбивні властивості скляних покриттів, виникла потреба в розробці певних вимог до плівок. Без них виникала б ситуація, коли кожен автомобіліст проводив модернізацію машини на власний розсуд, не враховуючи погіршення видимості та потенційний ризик потрапляння в аварію. Наразі тонування виконується з урахуванням наступних норм:

 • заборонено використовувати дзеркальні покриття для заднього скла;
 • мінімальне світло проникнення лобового та переднього скла має бути 75% та 70% відповідно;
 • при декоруванні вітрового скла допускається застосування сонцезахисних смужок шириною до 14 см.

Розглядаючи різні види тонування скла, слід враховувати, що перевірка на дотримання законодавчих вимог здійснюватиметься за допомогою спеціального пристрою. Також поліціянти повинні користуватися термометром, барометром та гігрометром, щоб зробити виміри навколишнього середовища. Якщо не хочете наражати себе на ризик отримання штрафу, потрібно бути на 100% впевненими в тому, що використана плівка має правильні характеристики. Єдиний спосіб цього досягти – купувати в офіційного дилера фірми-виробника.

Що таке дзеркальне тонування авто?

На відміну від інших варіантів, дзеркальне тонування не дозволяє зовні побачити нічого, крім зображення тієї людини, яка дивиться на поверхню. Попри ефектний зовнішній вигляд, довговічність та високу здатність відбивати світлові промені, запобігаючи нагріванню авто, дзеркальні плівки використовувати не варто. Якщо співробітники дорожньої поліції помітять таке покриття, вас оштрафують.

Які переваги та недоліки тонування авто?

Перелік переваг процедури досить великий:

 1. Безліч можливостей для персоналізації автотранспорту завдяки різноманіттю існуючих технологій.
 2. Максимальна приватність – сторонні люди не зможуть побачити, що відбувається в салоні, і це зробить автомобільні подорожі комфортними навіть за наявності пробок на дорозі.
 3. Захист від засліплення фарами машин, що їдуть попереду.
 4. Зниження ризику порушення цілісності вікон у разі потрапляння у дорожньо-транспортну пригоду.
 5. Зменшення ймовірності крадіжки цінних речей – зловмисники просто не зможуть зрозуміти, що ви зберігаєте в автомобілі.
 6. Поліпшення мікроклімату в салоні. Тоновані поверхні здатні затримувати до 90% ультрафіолетових променів. Додатковим плюсом стане економія енергії, яка потрібна для роботи кондиціонера.

До недоліків можна віднести:

 • погіршення видимості та підвищення ризику створення небезпечних ситуацій в процесі руху, особливо в нічний час;
 • ризик отримання штрафів за порушення норм тонування.

Які вимоги до тонування встановлені державою?

Відповідно до ПДР тонування скла дозволене, але лише за дотримання прописаних у ГОСТі 5727-88 вимог, а саме:

 • ширина сонцезахисної плівки – не більше 14 см;
 • світлопроникнення бічних вікон – мінімум 70%;
 • здатність вітрового скла пропускати щонайменше 75% світла.

Заднє вікно можна тонувати, але не дзеркальною плівкою.

Штрафи за порушення правил тонування

З метою підтримання безпеки на дорогах держава передбачає покарання за порушення встановлених стандартів нанесення плівок. При першому виявленні невідповідності вимогам накладається штраф за тонування лобового скла у розмірі 340 гривень, стільки ж доведеться заплатити за дзеркальну поверхню заднього скла або занадто низьку світлопроникну здатність бічних вікон. За повторне порушення водія можуть заарештувати на 5-10 діб або позбавити права керувати авто на строк від 3 місяців до пів року. Приводом для перевірки може стати підозра на недотримання правил, встановлення автотранспорту на облік чи планове проходження техогляду.

Що робити, якщо вас звинуватили в порушенні правил тонування?

Представники поліції дійсно мають право проводити перевірку світлопроникних властивостей вікон, але часто ця процедура проходить з порушеннями:

 • прилади, що використовуються, не сертифіковані;
 • поліціянт не дотримується встановлених правил проведення процедури;
 • адміністративний протокол виписують, попри заяву водія щодо недотримання встановлених законом умов перевірки.

Щоб відстояти свої інтереси, необхідно вказати в протоколі, що необхідні умови перевірки не були дотримані, співробітник поліції не надав техпаспорт або інший документ на прилад, який використовував. Надалі потрібно буде протягом 10 днів звернутися до держслужби зі скаргою, після чого вам призначать повторний контроль світлопроникності, попередньо погодивши час та місце. Додатково можна подати апеляцію на видану ухвалу до судового органу.

Види тонування авто

В розпорядженні автолюбителів безліч варіантів перетворення скла:

 • карбонове – інноваційний варіант для тих, хто потребує кращого захисту від вигоряння, проте вартість такого покриття досить висока;
 • металізоване тонування передбачає формування тонкого покриття з алюмінію та відмінно запобігає перегріванню салону, але може погіршувати передачу мобільного сигналу;
 • кольорове – не надто довговічне, зате яскраве, до того ж є можливість обрати будь-який відтінок;
 • знімне – передбачає багаторазове обклеювання та зняття плівки, забезпечує непоганий захист від зовнішніх факторів;
 • атермальне (хамелеон) – дозволяє зберегти прозорість та при цьому убезпечити скляні поверхні від перегрівання та пошкоджень;
 • електрохроматичне – регульоване тонування, завдяки якому вдається підтримувати оптимальну видимість у будь-який час та за будь-яких погодних умов;
 • обклеювання із переходом кольору (у верхній частині темніше, ніж у нижній);
 • дзеркальне – гарантує ефективний захист від УФ променів та нагрівання, але знижує видимість та підвищує небезпеку створення аварійних ситуацій;

Всі види тонування скла авто мають певні переваги та недоліки, завдання автовласника – визначити найбільш відповідний для себе варіант та знайти досвідчених фахівців, які проведуть обклеювання відповідно до усіх вимог. Наша компанія є офіційним дилером провідних торгових марок, тому може запропонувати дійсно вигідні умови співпраці.


Зворотній зв'язок