Як зняти тонування зі скла авто

Як зняти тонування зі скла авто

Тонування – популярний спосіб тюнінгу автомобіля. По суті – це декорування скла затемненням спеціальною плівкою. Тільки застосовувати такий спосіб потрібно обережно, враховуючи вимоги ДСТУ: норма світлопропускання для лобового скла – не менше 75%, бічних передніх – 70%, задніх – не регулюється нормативами. Інакше можна потрапити під штрафні санкції.

Як зняти тонування?

Чимало водіїв цікавить тема: як зняти тонування зі скла авто? Таке питання актуальне у таких випадках:

  • якщо покриття втратило естетичний вигляд – вигоріло, почало відшаровуватися, з'явилися бульбашки, змінився колір;
  • якщо після оформлення покупки машини з'ясувалося, що нанесене тонування не відповідає ДСТУ, занадто темне, або не подобається дизайн;
  • якщо на склі з'явилася тріщина або скол, які потребують ремонту.

Перед тим, як усунути тонування зі скла автомобіля, слід визначитися, яким методом це зробити простіше та ефективніше. Якщо замовити у професіоналів, це буде зроблено дуже швидко, майстер використовує спеціальні інструменти, здійснить необхідні операції акуратно, чітко, з гарантією якості. Якщо ви хочете зняти тонування зі скла самостійно, можна вибирати з декількох методів, таких як:

  1. Із застосуванням нагрівання. Його може забезпечити парогенератор – гарячою парою легко видаляють покриття та усувають залишки клею. Спосіб ефективний, безпечний. Можна також користуватися будівельним феном. Спочатку покриття добре прогрівають температурою до +40ºС. Після чого гострим лезом потихеньку знімають плівку. Краще це робити у теплі, щоб не було різких перепадів температури.
  2. Якщо немає можливості прогріти поверхню, можна зробити інакше. Підчепити верхній край покриття ножем та повільно тягнути його, змочуючи вікно мильним розчином. Перед початком процедури, щоб уникнути попадання розчину під обшивку дверей, щілини прикривають.
  3. Використовують аміак. За такого методу плівку просочують мильним розчином, зверху – аміаком з пульверизатора (обов'язково вжити заходів безпеки). Закривають поліетиленом та знову наносять аміак. З внутрішньої сторони скла також прикладають поліетилен та наносять аміак. Машину залишають постояти у теплі та прогрітися. Плівка починає відшаровуватися, її легко можна видалити.
  4. Застосовують мильний розчин. На літр води беруть 40 мл миючого засобу, ретельно розбовтують. Наносять у теплому вигляді на краї плівки пульверизатором. Покриття підчіпають лезом, стягують, постійно поливаючи вікно розчином. Робити це треба повільно, щоб плівка встигала відшаровуватися.

Тепер ви знаєте, як зняти тонування зі скла, а клей, що залишився, видаляють засобами:

  • водою зі спиртом;
  • препаратами "Антидощ", WD-40 (продаються в автомагазинах);
  • антиклеєм;
  • розчинниками;
  • перетворювачами іржі;
  • суспензією для чищення фар.

Будь-який із цих засобів слід нанести, і зняти залишки клею гумовим шпателем.

Навіщо тонувати скло в автомобілі?

Тонування скла автомобіля – це не просто стильна прикраса, що притягує погляд. Є й інші переваги, що зумовлюють популярність такого покриття:

  • дає відчуття комфорту та приватності людям, які перебувають у салоні;
  • позитивно впливає на відчуття водія – сучасні тонувальні матеріали блокують до 99% ультрафіолетових променів та до 97% – інфрачервоних променів;
  • піднімає рівень безпеки майна, що знаходиться в машині – якщо вмісту салону не видно, це не провокує непорядних індивідуумів на спробу заволодіти ним.

На що звернути увагу при тонуванні автомобіля

Плануючи тонування автомобіля, слід продумати всі дрібниці. Наприклад, вирішити, навіщо саме потрібна така процедура. Якщо хочеться приховати салон – слід наносити покриття на бічні вікна. Якщо захиститись від сонця – то на лобове скло. Також важливим є питання вибору колірної гами. Наприклад, металізоване покриття ефектніше виглядає на чорних авто, а яскраво-червоний автомобіль краще прикрасити плівкою в тон.

Порівняння між різним тонуванням авто

При виборі тонування авто насамперед звертають увагу на світлопропускання покриття – від 5% до 95%. Потім вибирають матеріал. Найчастіше застосовують плівку:

  1. Пофарбованою – ефектно та недорого. Поліестер покривається потрібним відтінком фарби, вибір багатий.
  2. Для переднього тонування актуальна атермальна плівка зі світлопропускною здатністю до 80%.
  3. Металізованою – кілька шарів поліестеру, між якими є металізоване напилення (частіше – алюміній).
  4. З переходом кольору – метал напилюється на частину поверхні, через що виходять цікаві колірні переливи.

Популярне знімне тонування – воно відрізняється легкістю монтажу і демонтажу. Для кріплення використовують силіконовий клей та гумові накладки. Щоправда, після кількох циклів нанесення та зняття, поверхня перестане щільно прилягати до скла. Для любителів інноваційних рішень підійде СМАРТ-тонування. Спеціальний склад, нанесений на скло, реагує на зміни електромагнітного поля, керованого пультом – можна вибирати інтенсивність затемнення та кольору.

Як правильно тонувати авто?

Для тонування авто самостійно слід підготувати інструменти:

  • ніж для розрізання плівки;
  • скребок із пластику;
  • гумовий шпатель.

Скло потрібно ретельно вимити. Плівку вирізати за розмірами. Потім на скло та плівку наносять мильний розчин і прикладають до поверхні. Акуратно шпателем видаляють усі бульбашки повітря, видавлюють весь розчин.

Які переваги тонування автомобіля?

Тоноване скло автомобіля надає транспортному засобу елегантності. Але естетична привабливість – не найголовніший «козир» тонування. Якщо процедура нанесення виконана грамотно, в рамках законів та вимог ГОСТ, то такий захист допомагає водієві у сонячний день – і не лише тим, що захищає від яскравих променів, а й дає змогу дещо знижувати температуру в салоні, не пропускаючи ультрафіолет. А взимку скупі сонячні промені краще прогрівають темну поверхню, сприяючи збереженню тепла.

Тонування скла в автомобілі: основні типи

Основні типи покриттів для тонування, що найчастіше застосовуються сьогодні:

  • фарбовані – у складі плівки є кольоровий пігмент певного відтінку;
  • металік – поєднання полімерних та металевих (найчастіше – алюмінієвих) матеріалів, що ефективно відображають світлові промені, комбінують з різними кольорами;
  • спатерні – металізовані плівки прозорого типу, що мають тепловідбивні властивості; під час виготовлення застосовують технологію на основі методу іонного обміну інертного газу або магнетронного напилення; оберігають від сонячних променів без ефекту дзеркальності;
  • атермальні – оригінальне нанокерамічне покриття із графітовим шаром. Відрізняється тим, що зберігає світлопропускну здатність у межах дозволеного діапазону і при цьому затримує до 90% ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання. Видимого затемнення немає, можливі різні забарвлення;
  • дзеркальні – повний відбиває ефект такого покриття заборонено законом;
  • знімні – зручні в установці та демонтажі, бувають силіконовими, поліефірними на статиці, на жорсткій основі.
Корисні статті

5 правил тонування автомобільного скла. Не нехтуйте, щоб не довелось переробляти!

«Ми заклали у філософію компанії «Анна» важливі цінності і це поза конкуренцією»

Тріснуло скло в автомобілі?  В  жвавому ритмі життя, часу на вирішення проблеми зовсім не багато. Хтось розпитує знайомих, які мали схожу проблему, про місце ремонту і його оцінку.  Дехто навмання знаходить в інтернеті адреси майстерень,...

Атермальна плівка для авто

Зміст: 1) Що таке атермальне тонування для авто 2) Плюси та мінуси атермальної плівки 3) Які види бувають 4) Як клеїти прозору плівку 5) Етапи тонування скла Поряд із традиційним тонуванням популярними серед українських автомобілістів...