м. Львів, вул Стрийська 338
Пн-Пт 9:00-18:00; Сб 9:00-14:00

Як прибрати подряпини зі скла автомобіля

На стеклах більшості автомобілів є потертості, подряпини та сколи, які утворюються в результаті тертя щіток склоочисника, влучення гравію в процесі руху, їзди під деревами з низько розташованими гілками тощо. Вони суттєво псують вигляд скляної поверхні, погіршують видимість через неї, відбивають промені сонця та світло фар, знижуючи безпеку руху. Якщо ж говорити про глибокі відколи, то після їх появи скло втрачає міцність, а згодом від них можуть почати розходитися тріщини, посилюючи стан речей. Зважаючи на наведену інформацію нескладно зрозуміти, що з цими проблемами потрібно боротися. А тішить те, що розібратися в тому, як прибрати подряпини на склі автомобіля, нескладно.

Які бувають види подряпин?

Дряпини на автомобільному склі поділяють на дві категорії:

  1. Дрібні – глибиною менше ніж 0,3 мм. Вони майже непомітні, але за великому скупченні таких дефектів створюється ефект матової поверхні. Скло втрачає прозорість, а при попаданні на нього сонячних променів або світла фар з’являються відблиски, які суттєво погіршують видимість.
  2. Великі – глибиною понад 0,3 мм. Можуть бути одиночними або виходити від сколів у вигляді павутиння. Такі дефекти неможливо помітити.

І якщо говорити про те, як видалити подряпину на склі автомобіля, слід зазначити, що методика буде підбиратися саме з урахуванням масштабів наявного дефекту.

Як прибрати дрібні подряпини на склі машини?

Дрібні дефекти на склі забираються полірувальною машинкою з повстяним колом та із застосуванням спеціальної пасти. У професійному обладнанні передбачена функція подачі води для охолодження поверхні, що полірується. Тому додатково майстру не потрібно виконувати будь-які дії, чого не скажеш про спроби усунути дефекти своїми руками із застосуванням підручних пристроїв.

Сама робота складається з таких етапів:

  • мийка та просушування скляної поверхні;
  • нанесення на неї поляризаційного складу;
  • нанесення спеціальної пасти на полірувальну машинку;
  • обробка складом скла без докладання значних зусиль (машинку під час роботи рекомендується нахилити приблизно на 5 градусів);
  • змивання залишків пасти зі скляної поверхні, її просушування.

Ось так можна прибирати дрібні пошкодження. Робота не займає багато часу, дозволяє досягти позитивного ефекту.

Деякі водії намагаються прибрати невеликі пошкодження із застосуванням зубної пасти, що відбілює, але такий метод у випадку з автомобілями практично ніколи не дає результату. Ефект від нього вдається отримати, працюючи з тонким склом, наприклад, окулярами, посудом і т.д.

Полірування можна розглядати і тим, кого цікавить, як прибрати подряпини на машині, якщо пошкоджено фарбу кузова. Головне – підібрати відповідний полірувальний склад, не докладати великих зусиль у процесі роботи.

Як прибрати подряпини середньої глибини на склі авто?

Дефекти середньої глибини забираються схожим на попередній варіант способом. Тільки тут додається робота з наждачним папером різної зернистості. Вона дозволить виконати глибоку зачистку з наступним фінішним шліфуванням та поліруванням.

Поетапно виглядає так:

  • скло ретельно вимивається та просушується;
  • поверхня обробляється за допомогою спеціального інструменту з насадкою з наждакового паперу великої зернистості. Далі шліфування повторюється, але наждачка з кожним разом змінюється варіант з дрібнішим зерном. Шліфувати потрібно, доки всі дефекти не зникнуть. Обробці підлягає не тільки сама подряпина, а й місце навколо неї;
  • виконується шліфування із застосуванням повстяних кіл та спеціальної пасти.

Після завершення процедури скло залишається помити з миючим засобом та просушити.

Тепер ви знаєте, як прибрати подряпину на авто, якщо вона з’явилася на склі і має досить великі розміри.

Як прибрати глибокі подряпини та сколи

Глибокі подряпини та сколи забираються із застосуванням спеціальної прозорої суміші, яка заповнює поглиблення та застигає всередині. Поверхня вирівнюється методом полірування.

Якщо робота виконується своїми руками, то водії часто використовують клей на основі смол, восковий олівець чи парафін. Тільки результат від таких процедур не буде повністю якісним. Клей все одно має певну каламутність, а якщо працювати з ним неакуратно, забруднює скло. Восковий олівець або парафін розглядають як тимчасовий спосіб вирішення проблеми, але вона повністю не зникає.

Як прибрати подряпини на пластиці

При появі подряпин на пластикових деталях прибрати їх можна із застосуванням спеціальних реставраторів пластику, що заповнюють дефекти, що мають властивості поліролю.

Також часто використовують лайфхак – пластик нагрівають будівельним феном. Ушкодження під впливом високої температури швидко згладжуються. Але важливо не перестаратися, щоб не зіпсувати пластикову деталь.

Як прибрати подряпини на фарах

На фарах подряпини також усуваються методом полірування. Інтенсивність виконання процедури залежить від глибини та кількості дефектів. Фари можна покрити спеціальним захисним складом.

Як прибрати подряпини зі скла в автомобілі?

Підіб’ємо підсумок щодо того, як позбутися подряпин на машині, якщо вони локалізовані на її стеклах.

Спосіб усунення цих дефектів є, і їх кілька. Але роботу в будь-якому випадку слід довіряти досвідченим фахівцям, вибравши надійний сервіс, такий як Автоскло “АННА”. Так ви отримаєте якісний результат і з максимальною швидкістю.

Самостійно намагатися видаляти дефекти не рекомендується. Ви ризикуєте ще більше посилити ситуацію або не досягти позитивного результату, даремно витративши сили, час та гроші.

Бачаючи пошкодження на лакофарбовому покритті, склі, фарі, пластиці, не спробуйте виправити зовнішній вигляд деталі своїми руками. Довірте роботу професіоналам. Вони знають, як очищати поверхню, які засоби використовувати, як виконувати полірування, шліфування, фарбування правильно.

Ви ж можете постаратися зробити експлуатацію авто більш дбайливою, щоб його ЛКП та стекла не покривалися подряпинами.


Зворотній зв'язок