Як клеїти тонування на скло

Автомобіль для сучасної людини – це не просто засіб комфортного пересування, а й спосіб прояву індивідуальності, тому багато автовласників вирішують перетворити екстер’єр за допомогою тонованого скла. Але реалізувати бажання затемнити заднє, переднє або бічні стекла не так просто, як може здатися на перший погляд. Проте результат виправдає витрачені зусилля, час і гроші:

  • пасажири зможуть займатися своїми справами, не побоюючись сторонніх поглядів;
  • знижується ризик крадіжки цінних речей, адже людям з вулиці не видно, що знаходиться всередині салону;
  • при попаданні в аварію менше небезпеки, що люди отримають травми через уламки скла;
  • візуально машина виглядає стильно та солідно;
  • автомандрівники можуть насолоджуватися навколишніми пейзажами навіть за яскравого сонця.

Дуже важливо зрозуміти, як завдати тонування на скло, і виконати роботу правильно, адже в іншому випадку доведеться вже через пару місяців витрачати час та гроші на оновлення покриття. Наша стаття дасть чітке розуміння правил вибору матеріалів, послідовності виконання робіт та тих складнощів, з якими доведеться зіткнутися автомобілістам.

Як затонувати скло автомобіля плівкою – покрокова інструкція

Перед тим, як як наклеїти тонування на переднє скло або на інші місця, потрібно розібратися зі встановленими правилами затемнення транспортних засобів. Якщо їх не враховувати, то далі доведеться платити штраф і все одно прибирати плівку. Регламент тонування передбачає наявність пропускної спроможності лобового скла на рівні 75%, а бічних та заднього – мінімум 70%, Крім того, ширина додаткової смуги кольору повинна бути не більше 14 см. Ще одна обов’язкова умова – покриття не повинно бути дзеркальним через високий ризик створення аварійної ситуації на дорозі.

Тим, хто після оцінки плюсів і мінусів затемнення скла все-таки зважився на поклейку тонування, потрібно виконати такі дії:

  1. Вибрати, яке скло буде затоноване, і співвіднести бажання з бюджетом.
  2. Визначитися з тим, хто проводитиме роботи: ви самі чи фахівці. Другий варіант однозначно кращий, оскільки немає ризику вчинення типових помилок і псування скла або матеріалів.
  3. Якщо ж вирішили займатися тонуванням самостійно – потрібно обзавестися інструментами та купити плівку, яку наклеюватимете.
  4. Уважно вивчити інструкцію від виробника та дотримуватись її під час приклеювання тонування.
  5. Подбати про підготовку поверхні.
  6. Провести всі заплановані роботи, дотримуючись правил безпеки.

Якою плівкою тонувати авто?

Навіть якщо не хочете з’ясовувати, як правильно клеїти тонування на скло і довіряєтеся професіоналам, потрібно серйозно підійти до вибору матеріалу. Крім ступеня затемнення, який може змінюватись від 5% до 50%, плівки відрізняються за матеріалом:

  • звичайні – обходяться в невелику суму, легко фіксуються, але не відрізняються довговічністю і через 1-1,5 роки потребують заміни (іноді раніше);
  • металізовані – мають посилений захист та покращені теплоізоляційні властивості, за рахунок чого служать довго та позитивно впливають на мікроклімат у салоні, але коштують дорожче.

Також потрібно звертати увагу на країну виробництва – об’єктивно найкращими вважаються американські плівки.

Як вирізати тонування по склу

До того, як приклеїти тонування на скло, необхідно спочатку його вирізати. Матеріал може бути ідентичний формою склу. Щоб цього досягти, необхідно прикласти плівку до поверхні і зробити позначки маркером, а потім різати ножем або ножицями. Важливо залишити зазор у кілька сантиметрів для оптимального припасування. Ще один суттєвий момент – незважаючи на те, що обклеювання здійснюється зсередини, мірки слід знімати з зовнішнього боку.

Як клеїти тонування: інструкція

Процедура обклеювання складається з наступних етапів:

  1. Демонтаж скла (якщо потрібно).
  2. Очищення та знежирення поверхонь.
  3. Видалення за необхідності залишків клею від попередньої плівки.
  4. Висушування покриття.
  5. Викройка заготовок.
  6. Розпилення мильного розчину.
  7. Акуратне зняття захисного шару плівки та обробка її клейовим складом.
  8. Фіксація плівки на склі та припасування.
  9. Обрізування країв після висихання клейового складу.

Існує два способи затонувати авто – зі зняттям або без зняття скла. У кожного є плюси та мінуси, про які розповімо далі.

Перший варіант – тонування зі зняттям скла

Попередній демонтаж скла спрощує завдання майстру, але збільшує тривалість робіт. Важливо грамотно зняти деталі та бути обережними при їх переміщенні та обробці.

Другий варіант – тонування без зняття скла

Поклейка плівки відрізняється підвищеною складністю, тому її роблять лише в автосервісах, адже будь-яка помилка може призвести до появи дефектів покриття. Для такого тонування лобового скла потрібно мінімум 2 людини, інакше не вдасться рівномірно розподілити плівку.

Набір інструментів та матеріалів

Домашній майстер для обклеювання скла плівкою потрібний:

  • канцелярський ніж або гострі ножиці;
  • мильний розчин;
  • пульверизатор;
  • тепла вода;
  • паперові рушники або ганчір’я;
  • шпатель із гуми;
  • промисловий фен;
  • маркер;
  • пристосування для демонтажу скла (якщо плануєте їх знімати);
  • плівка високої якості з відповідними параметрами.

Знайти все необхідне буде нескладно, але сам процес обклеювання є трудомістким і має безліч нюансів, тому зручніше доручити перетворення автомобіля професіоналам з компанії АННА Автоскло.

Корисні статті

5 правил тонування автомобільного скла. Не нехтуйте, щоб не довелось переробляти!

«Ми заклали у філософію компанії «Анна» важливі цінності і це поза конкуренцією»

Тріснуло скло в автомобілі?  В  жвавому ритмі життя, часу на вирішення проблеми зовсім не багато. Хтось розпитує знайомих, які мали схожу проблему, про місце ремонту і його оцінку.  Дехто навмання знаходить в інтернеті адреси майстерень,...

Атермальна плівка для авто

Зміст: 1) Що таке атермальне тонування для авто 2) Плюси та мінуси атермальної плівки 3) Які види бувають 4) Як клеїти прозору плівку 5) Етапи тонування скла Поряд із традиційним тонуванням популярними серед українських автомобілістів...