м. Львів, вул Стрийська 338
Пн-Пт 9:00-18:00; Сб 9:00-14:00

Структура скла

Напевно, кожен автовласник, дивлячись на скло свого автомобіля, хоч раз замислювався над тим, з чого воно виготовлене і наскільки воно міцне?

Сучасні автоскла – високотехнологічний продукт. Головна їхня відмінність від звичайних стекол – це, безумовно, висока міцність.

Скло можна розділити на два основних типи – триплекс і загартоване.

Триплекс – багатошарове скло (два або більше органічних або силікатних скла, склеєні між собою спеціальною полімерною плівкою або фотоотверждаемой композицією). Виготовляється шляхом пресування при нагріванні і застосовується при склінні транспортних засобів (лобових стекол автомобілів, залізничного рухомого складу, літаків, суден і т. п.). Існують спеціальні триплекси з підвищеними шумопоглинаючими властивостями, з електрообігрівом, кольорові, дзеркальні, електрохромние і т. Д.

Готове скло триплекс піддають різним тестам і перевірок, серед яких випробування скла на опірність удару, пробивання, світлу (радіації), вологості та спеки, розжарювання, теплового удару, стійкості до розпаду на осколки. Якість склеювання триплексу визначається якістю клею (плівки), якістю підготовки поверхні і дотриманням режимів технологічного процесу.

Сама по собі багатошаровість не підвищує міцність скла, але при його руйнуванні воно залишається цілим. При ударі внутрішній шар плівки утримує осколки, зберігаючи скло цілим і оберігаючи водія з пасажирами від порізів. Наприклад, при попаданні каменя, на склі утворюється характерна мережа тріщин, нагадує павутину. При різкому гальмуванні або аварії запобігає вильоту непристебнутого пасажира з автомобіля. У разі удару тріщина не поширюється по всій поверхні, зберігаючи таким чином огляд через інші частини скла.

Загартоване скло – це листове скло, піддане спеціальній термічній обробці, при якій скло спочатку рівномірно нагрівають, а потім рівномірно і швидко охолоджують повітряним потоком. Ця обробка підвищує міцність і безпеку скла. В результаті такої обробки в поверхневих шарах скла утворюються залишкові механічні напруги стиснення, що забезпечують його підвищену механічну міцність, термостійкість і безпеку при руйнуванні.

Загартоване скло використовується в основному для заднього і бічних стекол транспортних засобів. При пошкодженні якісні загартовані скла розбиваються на безліч дрібних осколків з тупими гранями, які не завдають людині травм. Використання загартованого скла як лобового заборонено (дрібні, хоч і не гострі осколки можуть пошкодити очі водія або пасажирів).


Зворотній зв'язок