м. Львів, вул Стрийська 338
Пн-Пт 9:00-18:00; Сб 9:00-14:00

Полірування лобового скла. За та проти.

Чому з’являються подряпини і «піскоструй».
Давайте розберемося що ж найбільш часто є причиною появи подряпин і затертостей на лобовому склі.

Старі щітки склоочисників.
Час не щадить нічого, не є і винятком двірники. Ось перелік найбільш типових несправностей, пов’язані з віком щіток:
• Знос кромки.
• Втрата еластичності кромки.
• деформування тяги.
• Попадання в конструкцію сторонніх предметів і піску.

Згідно з регламентом виробників автомобіля, двірники слід міняти кожні півроку. Тобто перед початком зимового і літнього сезону. Якщо ж ви хочете заощадити, то міняйте їх хоча б раз на рік.

Вода замість омиваючої рідини.
Багато автолюбителів бажаючи заощадити часто відмовляються від спеціальних рідин і починають заливати в бачок омивача звичайну воду з-під крана. Але вони просто не знають, що в якісну омиваючу рідину, також входять компоненти, які виконують роль мастила. В результаті щітки двірника працюють в більш щадному режимі взаємодії зі склом. Дуже часто вода досить жорстка. В результаті вапно осідає на кромці двірника, на поверхні вітрового скла. При цьому вапно також є абразивом. Також просту воду не рекомендовано використовувати для стирання жирових плям, налиплих мошок так як в ній немає, на відміну від “омивайкі” поверхнево-активних миючих речовин. У підсумку з водою в бачку вам доводиться «бризкати» частіше, при цьому лобове скло а також щітки та деталі омивача відчувають додаткові навантаження і абразивний знос.

Висновок один – заливайте якісну омиваючу рідину. Це знизить ймовірність поява подряпин.

Вік скла і його експлуатація в екстремальних режимах.
Скло, як і інші деталі в автомобілі з часом «старіє». Адже воно постійно відчуває на собі різнопланові навантаження. Пил, пісок і дрібні камінчики, що летять з дороги, залишають дрібні вибоїни на поверхні. Вони досить малі і на перший погляд не завжди впадають в очі. Коли концентрація таких пошкоджень досить висока скло стає шорстким і «відпіскоструєним»

Наслідки полірування
Можливі небажані наслідки в результаті полірування:
• Помутніння
• Візуальні спотворення

Чому? Жоден майстер не зможе точно витримати рівномірний розподіл навантаження при поліровці. В результаті десь скло буде трохи товстеше, десь тонше. В результаті утворюється лінза.
Помутніння ж може виникнути:
• Якщо скло під час полірування перегріється.
• Якщо немає необхідної зернистості полірувальної пасти

Що ж робити?
Звичайно ж можна ризикнути і спробувати відполірувати лобове скло, не дивлячись на вище описані ризики. Але потрібно пам’ятати, що скло «молодше», міцніше від цього не стає, а лише навпаки. І повторення появи проблем у вигляді подряпин і потертостей стає навіть більш ймовірніше. А вкладати гроші, в деталь яка через малу кількість часу повернеться до вихідного стану на наш погляд не варто.

Тому найбільш економічно доцільний вихід – це заміна лобового скла. І звичайно ж – виправлення попередніх помилок експлуатації.


Зворотній зв'язок