1) Що таке клей від плівки
2) Інструкція як зняти клей від тонування зі скла
3) Мильний розчин
4) Знежирюючий розчин
5) Застосування розчинників
6) Супер Момент Антиклів
7) WD-40 та Антидощ
8) Перетворювач іржі
9) Засоби для очищення фар та кузова
10) Як зняти плівку зі скла
11) Видалення гарячим повітрям
12) За допомогою мильного розчину
13) Техніка безпеки
Тоновані стекла виглядають ефектно, добре захищають від ультрафіолетового випромінювання та забезпечують максимальну приватність для водія та пасажирів. Але рано чи пізно будь-якому власнику автомобіля доводиться позбавлятися покриття. Найчастіше плівку знімають:
- через претензії від співробітників дорожньої поліції, які виявляють порушення правил затемнення скла;
- якщо у автомобіліста виникає бажання оновити екстер’єр машини;
- внаслідок значного зносу покриття, через яке псується зовнішній вигляд авто;
- коли на поверхні з’являються бульбашки, відшаровуються частини плівки або виникають інші дефекти.
Щоб безпечно та якісно зняти покриття, потрібна допомога професіоналів. Фахівці компанії АННА Автоскло за допомогою промислового фена акуратно та швидко очистять скло. Якщо матеріал вже віддерли, причому без дотримання правильної технології, виникне проблема з видаленням залишків фіксуючого складу з поверхні. Є кілька варіантів, ніж змити клей від тонування зі скла, про які ви дізнаєтеся з нашого огляду.
Що таке клей від плівки
Для надійної фіксації тонування використовують спеціальні адгезиви – речовини, що мають здатність поверхнево зчеплювати різні матеріали. Від виду та характеристик клею залежить, наскільки міцно триматиметься покриття, а також, як багато зусиль доведеться витратити, знімаючи плівку. Залежно від зчіплювальної здатності та складу розрізняють суміші PS/DT, DPS, CDF, PS та CD.
Розбираючись, як видалити клей зі скла після тонування, потрібно обов’язково з’ясувати тип фіксуючої речовини. Якщо грамотно підійти до вирішення проблеми, то можна відтерти будь-який адгезив, але потрібно враховувати наступні моменти:
- Важче відмити клей, який твердне при нагріванні.
- Є два шляхи позбавлення від залишків розчину – механічний та хімічний. Зіскоблювання дає гарний ефект, але вимагає граничної обережності через ризик пошкодження скла, а також займає чимало часу. Застосування речовин, що очищають, більш безпечне, але іноді для досягнення потрібного результату доводиться комбінувати методи або кілька разів проводити обробку.
- Складність відтирання залежить від того, наскільки давно була приклеєна плівка.
- Перед використанням будь-якого розчинника необхідно уважно вивчити інструкцію.
- Якщо розумієте, ситуація після застосування спеціальних засобів не змінилася, звертайтеся до фахівців, щоб не погіршити проблему.
Інструкція як зняти клей від тонування зі скла
Навряд чи середньостатистичний житель нашої країни має будівельний фен і навички його використання для очищення скляних покриттів. Тому в домашніх умовах автовласники переважно користуються хімічними засобами, які розчиняють залишки суміші. Деякі попередньо зішкрібають якусь частину, розм’якшуючи фіксуючий склад за допомогою засобу для миття скла або звичайного мильного розчину. Вибираючи, ніж відмити скло від клею тонування, слід брати до уваги:
- як давно проводилося обклеювання;
- який склад використовувався при тонуванні;
- наскільки багато клею залишилося на поверхні;
- не має скла механічних пошкоджень.
Розкажемо докладніше про найбільш популярні речовини для очищення.
Мильний розчин
Найдешевший і найпростіший варіант видалення клею – обробка поверхні розчином з води та мила. Додатково суміш можна залити невелику кількість нашатирного спирту (при незначній забрудненості скла). Склад потрібно перелити в пульверизатор і розпорошити на попередньо прогріту поверхню, після чого прибрати скребком зайвий клей. Для безпечного видалення залишків інструмент слід тримати під кутом 30-40 градусів.
Знежирюючий розчин
Якщо залишків клею небагато, можна спробувати обійтися мінімальним впливом, а саме – нанести на скло піноподібну суміш із води та миючого засобу, дочекатися засихання і пройтися по обробленій ділянці жорсткою мочалкою. Останній етап – протирання скла тканиною для остаточного очищення.
Застосування розчинників
Найпопулярніші речовини – це бензин, ацетон та гас. Їх дістати досить легко, але використовувати потрібно у певній послідовності:
- опустити ганчірку в розчинник;
- ретельно протерти проблемні ділянки;
- зачекати остаточного висихання;
- здійснити видалення після розм’якшення клейового складу.
Супер Момент Антиклів
Універсальний вибір, якщо немає часу на складні процедури. Просто потрібно нанести речовину, а через 5 хвилин обробити поверхню мочалкою підвищеної жорсткості.
WD-40 та Антидощ
Популярні речовини, які коштують відносно недорого та успішно справляються із залишками клею. З додаткових інструментів потрібно лише шпатель, який має прибрати зі скла залишки суміші.
Перетворювач іржі
Користуватися таким засобом можна виключно в гумових рукавичках і з граничною обережністю через його властивості, що роз’їдають. Спочатку потрібно обробити поверхню есенцією або суспензією, потім почекати 10 хвилин і ганчір’ям прибрати залишки клею з поверхні.
Засоби для очищення фар та кузова
Купити такі склади можна у будь-якому автомагазині. Їх перевагами є простота застосування, відсутність ризику пошкодження скла та ефективне очищення. Щоправда, за великої кількості клею обійтися тільки такими засобами не вийде.
Як зняти плівку зі скла
Не бажаєте розбиратися, як відтерти тонування зі скла? Для цього достатньо правильно видалити плівкове покриття – у такому разі поверхня буде ідеально чистою. Можна спробувати впоратися самотужки або звернутися до професіоналів.
Видалення гарячим повітрям
Такий метод застосовують переважно майстри автосервісів, оскільки для зняття плівки потрібен промисловий фен. Спочатку поверхню прогрівають до +60 градусів Цельсія, потім перевіряють ступінь відокремлення плівки по всьому периметру. Важливо не здирати одразу тоноване покриття, а повільно від’єднувати.
За допомогою мильного розчину
У домашніх умовах плівки автомобілісти позбавляються за допомогою мильного розчину. Його потрібно підготувати заздалегідь і поливати тонування та місце її з’єднання зі склом, паралельно акуратно знімаючи покриття (щоб відокремився край, потрібно підчепити його ножем).
Техніка безпеки
Головні правила під час зняття тонування та видалення клею:
- уникати контактів хімічних реагентів зі слизовими оболонками;
- заздалегідь придбати захисне екіпірування – респіратор, маску, рукавички, окуляри;
- проводити роботи в добре провітрюваному приміщенні;
- не курити поряд із розчинниками;
- скористатися засобами очищення з чинним терміном придатності та строго відповідно до інструкції.